Главная » Политика, Сегодня

Верховная Рада хочет уволить Стельмаха

12 июня 2009 Просмотров 8 715 2 комментария Автор:

82Депутаты ВР Украины направили Президенту Украины Виктору Ющенко депутатский запрос о необходимости внесения в парламент представления об освобождении Владимира Стельмаха от должности Председателя Национального банка Украины.

Запрос группы депутатов, в частности НУ-НСовца Юрия Карамзина и «регионала» Ярослава Сухого, направлен президенту 319 голосами при необходимых 226.

В случае если Виктор Ющенко в кратчайшие сроки не отреагирует на депутатский запрос, Верховная Рада требует от президента взять на себя ответственность за ущерб, нанесенный гражданам и банковской системе страны.

На предоставление ответа на депутатский запрос у Президента имеется 15 дней.

Напомним, что парламент Украины 26 января уволил главу НБУ по инициативе правительства. Правительство Украины обвинило Стельмаха в намеренной девальвации гривны, обесценившейся с конца сентября 2008 года на 50%. В связи с тем, что президент Ющенко не согласился подать в Раду представление на увольнение руководителя Нацбанка, депутаты отменили решение о его назначении, которое произошло в декабре 2004 года. Ющенко не согласился с таким решением и опротестовал его в Конституционном суде. В свою очередь, КС признал увольнение Стельмаха незаконным. По решению суда, глава НБУ может быть уволен парламентом только по соответствующему представлению президента.

2 комментария »

 • VR said:

  324 з 433 народних депутатів, зареєстрованих у сесійному залі проголосували за підтримку направлення Президентові України Віктору Ющенку депутатського запиту народних депутатів Юрія Кармазіна (Партія захисників Вітчизни), Ярослава Сухого (Партія регіонів), Олега Ляшка (БЮТ) і Олександра Голуба (КПУ) щодо необхідності невідкладного направлення Президентом України подання до Верховної Ради України на звільнення з посади Голови НБУ В.Стельмаха, у зв’язку з незабезпеченням стабільності грошової одиниці України, потурання банківським аферам, ігнорування вимог Цивільного кодексу України, що пaризвело до масового пограбування українського народу, знецінення національної валюти, неспроможність банків виплачувати вкладникам депозити та дивіденди й грубого порушення їхніх конституційних прав та підриву авторитету банківської системи, а у випадку не вжиття заходів із направлення такого подання — визнання Президентом України особистої відповідальності за збитки нанесені громадянам та банківській системі.

  (текст додається).

  _http://gska2.rada.gov.ua/pls/radac_gs09/gol_karta_zal3?g_id=7064

  319 з 433 народних депутатів, зареєстрованих у сесійному залі проголосували за направлення такого запиту. _http://gska2.rada.gov.ua/pls/radac_gs09/gol_karta_zal3?g_id=7065

  Фракція Партії регіонів — За:135 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:37 Відсутні:3

  Фракція “Блок Юлії Тимошенко» (політичних партій “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, Українська соціал-демократична партія , партія “Реформи і порядок”) — За:127 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:28 Відсутні:1

  Фракція Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона”: Народний Союз “Наша Україна”, Політична партія “Вперед, Україно!”, Народний Рух України, Українська Народна Партія, Українська республіканська партія “Собор” , Партія Християнсько-Демократичний Союз, Європейська партія України, Громадянська партія “ПОРА”, Партія захисників Вітчизни — За:13 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:43 Відсутні:16

  Фракція Комуністичної партії України — За:26 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:0

  Фракція “Блок Литвина” (Народна Партія, Трудова партія України) у Верховній Раді України — За:18 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:2 Відсутні:0

  Литвин В.М.

  Не голосував

  На 18-00 на сайті Верховної Ради України відсутня інформація щодо підписання Головою Верховної Ради України В.Литвиним листа про направлення запиту Президенту України.

  Також на засіданні Верховної Ради України було оголошено і про направлення депутатського запиту і міністру юстиції М.Онищуку щодо негайної перевірки листів Національного банку України стосовно обмеження видачі вкладників їхніх коштів, які були передані до банків на умовах повернення вкладу (депозиту) зі спливом встановленого договором строку та постанов НБУ про введення тимчасових адміністрацій у банках «Укрпромбанк», «Родовідбанк», «Київ», «Надра» тощо, які не пройшли державну реєстрацію, незважаючи на те, що вони зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян-вкладників цих банків, порушують вимог Цивільного кодексу України, потурають банківським аферам, що призвело до масового пограбування українського народу, та підриву авторитету банківської системи та визнання таких листів і постанов недійсними з моменту їх прийняття (текст додається).

  Прес-служба ПЗВ

 • olena-online said:

  так, напевно так і є

Комменты есть!

You must be logged in to post a comment.